HOPP

HOPP! na MaderęW pierwszym tygodniu października odbyliśmy podróż na malowniczą portugalską wyspę – Maderę, na której żyją i pracują nasi partnerzy z organizacji Teatro Metaphora. W pięknym zakątku niedużego miasteczka Camara de Lobos na wzgórzu znajduje się siedziba organizacji, w której odbywa się wiele aktywności kulturalnych i artystycznych dla społeczności lokalnej oraz międzynarodowej.

W spotkaniu projektowym CHEER osobiście wzięli udział również partnerzy ze Słowenii Ljudska univerza Ormož oraz Bulsport (online). Spotkanie było poświęcone ewaluacji dotychczasowych działań, w tym wymiany młodzieży, która odbyła się latem 2022 roku. Zakończyliśmy także oficjalnie pracę nad pierwszą cześcią rezultatu, jakim jest 1 talia kart cheer.

Już wkrótce ruszymy z challengem, który nie tylko będzie promował nasze karty, ale także włączy Was w działania na rzecz dobrostanu psychicznego. Był to dla nas również czas na omówienie dalszych etapów projektu i jego kolejnych rezultatów, nad którymi wkrótce rozpoczniemy pracę. Jesteśmy pełni entuzjazmu, gdyż metody bedą innowacyjne i kreatywne a praca nad nimi da nam mnóstwo radości i satysfakcji.

Całości spotkania dopełniły doznania kulinarne, kulturowe i krajoznawcze. Dzięki szefowi organizacji – Jose Antonio, mieliśmy okazję podziwiać Camara de Lobos z kilku niesamowitych punktów widokowych. Madera jest znana z jej tropiaklnego klimatu i egzotycznych owoców, na których bazuje wiele loaklnych potraw, a bliskość oceanu urozmaica potrawy w ryby i owoce morza.

Dziękujemy raz jeszcze za gościnę Teatro Metaphora oraz towarzystwo partnerów ze Słowenii i Bułgarii.

#CHEER #Erasmusplus