HOPP

CHEER up your life!Na początku lipca odbyła się wymiana młodzieżowa w ramach partnerstwa strategicznego Programu Erasmus+, w której udział wzieli uczestnicy z organizacji partnerskich: Bulsport z Bułgarii, Teatro Metaphora z Portugalii oraz Ljudska Univerza Ormož ze Słowenii. Projekt „CHEER” ma na celu wyrównanie szans młodych ludzi, osłabionych problemami zdrowia psychicznego wynikającymi ze zmian cywilizacyjnych oraz funkcjonowania w „nowej, pandemicznej rzeczywistości”, a pierwszym jego rezultatem było w głównej mierze testowanie innowacyjnych Kart Cheer, których zadaniem jest poprawa dobrostanu psychicznego.

W trakcie ośmiu dni w Rajczy, w towarzystwie natury uczestnicy przetestowali między innymi kartę „The jar of light”, tworząc zamknięte, pełne życia ekosystemy w słoikach, odprężyli się tworząc listki makramowe przy użyciu karty „Macrame leaf”, odbyli sesję mindfulness w otoczeniu lokalnej przyrody z pomocą karty „Ground yourself”, a w drodze powrotnej – łącząc przyjemne z pożytecznym – przy pomocy odpowiednich narzędzi oczyścili teren z zalegających tam śmieci.

Poza testowaniem kart oraz pozaformalnym zdobywaniem wiedzy na temat dobrostanu psychicznego, uczestnicy wzieli udział w grze miejskiej realizowanej w Bielsku-Białej! Była to idealna okazja do zapoznania się z głównym miastem aglomeracji bielskiej i jego zabytkami, a także promowaniem świadomości na temat zdrowia psychicznego.

Podczas wymiany nie zabrakło elementów integracji międzynarodowej. Po zajęciach uczestnicy mieli okazję podzielić się elementami swojej kultury w trakcie międzynarodowych wieczorów, gdzie każdy dzień poświęcony był innemu krajowi. Zdecydowanie nie brakowało tradycyjnych potraw czy tańców

Wolny czas poświęcony był aktywnościom na świeżym powietrzu, takim jak granie w gry zespołowe, wycieczki górskie czy wieczorne rozmowy na łonie natury. Trzymany kciuki za dalsze postępy w realizacji projektu CHEER i dziękujemy organizacjom partnerskim!