HOPP

Eko KampanieW ramach projektu HOPP into Environmental Health powstało 5 kampanii środowiskowych, które młodzi uczestnicy przeprowadzili wśród społeczności lokalnej, w Bielsku-Białej. Poniżej prezentujemy młodzieżowe kampanie na rzecz zdrowia środowiskowego:

  1. @noise_danger to kampania, która koncentruje się na chorobach spowodowanych hałasem i sposobach ich zapobiegania 🔇Najczęstsze problemy zdrowotne to utrata słuchu (NIHL), wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, zaburzenia snu. Te problemy mają również negatywny wpływ na nasze zachowania społeczne! Stres może powodować irytację i wypadki❗️Zanieczyszczenie hałasem jest często niedoceniane i dlatego ważne jest, aby szerzyć świadomość na ten temat.
  2. @globe_protectors skupiają się na chorobach spowodowanych globalnym ociepleniem, takich jak malaria (doniesiono, że globalne ocieplenie zmienia rozkład, intensywność przenoszenia i sezonowość malarii w Afryce Subsaharyjskiej) i gorączkę denga (raporty sugerują związek między globalnym ociepleniem a epidemie gorączki denga). Ich głównym celem jest szerzenie świadomości na temat globalnego ocieplenia i sposobów zapobiegania rozwojowi epidemii. Badania pokazują, że istnieje wysoka korelacja między wzrostem średniej rocznej temperatury a częstotliwością wybuchów epidemii!
  3. @plastic.is.not.funtastic inspiruje ludzi do tworzenia zmian w walce z zanieczyszczeniem plastikiem. Badania wykazały, że niektóre substancje chemiczne zawarte w plastiku mogą przenikać z plastiku do żywności i napojów, które spożywamy. Niektóre z tych chemikaliów są powiązane z problemami zdrowotnymi, takimi jak otyłość, rak, ADHD lub depresja. Ci młodzi ludzie nazywają siebie rewolucją na rzecz czystszej i zdrowszej przyszłości!
  4. @youth_stopping_consumerism Celem młodzieży jest pogłębienie wiedzy społeczeństwa na temat konsumpcjonizmu. Jakie są jego konsekwencje? Jak to wpływa na środowisko? Jak wpływa na społeczeństwo i jak wpływa na gospodarkę? Jakie są przyczyny konsumpcjonizmu? I o najważniejszej rzeczy, jak temu zapobiec!
  5. @breathe_healthier podnosi świadomość na temat zanieczyszczenia powietrza i jego wpływu na nasze zdrowie. Młodzież przytoczyła stanowisko WHO „Skutki zdrowotne zanieczyszczenia powietrza są poważne – jedna trzecia zgonów z powodu udaru, raka płuc i chorób serca jest spowodowana zanieczyszczeniem powietrza.”