HOPP

Trzecie międzynarodowe spotkanie projektowe w SalonikachW ramach toczącego się projektu React-Act-Prevent Sexual Violence Through Youth Work, partnerzy z: Cypru, Grecji, Hiszpanii, Martyniki i Polski zgromadzili się na trzecim już spotkaniu roboczym, tym razem w Salonikach. Podczas 3 dni w Grecji (9-11 listopada) omówiliśmy ważne kwestie związane z projektem, w tym między innymi toczące się badanie ankietowe dotyczące profilaktyki przemocy seksualnej oraz kampanie społecznościowe „challenges”. Był to również czas na wypracowanie standardów pracy nad metodą pozaformalnego opracowywania polityk i programów przeciwdziałania zjawisku przemocy seksualnej wśród organizacji pozarządowych.

Gospodarzem spotkania była Organizacja United Societies of Balkans z Grecji, której liderzy otoczyli nas grecką gościnnością. Prezes organizacji Aris Parashou oprowadził partnerów po Thessalonikach i opowiedział historię miasta, przedstawiając główne jego atrakcje.

Grecka muzyka i bałkańska kuchnia ociepliła atmosferę listopadowych wieczorów spędzonych na integracji i zacieśnianiu współpracy.