HOPP

#TapeItChallengeWyślij silny przekaz wideo przeciwko przemocy seksualnej. Podziel się swoją wiadomością z ludźmi z całego świata!

Według WHO przemoc seksualna jest poważnym problemem tak dla zdrowia publicznego jak i praw człowieka, zarówno krótko-, jak i długoterminowymi konsekwencjami dla zdrowia fizycznego, psychicznego, seksualnego i reprodukcyjnego kobiet. Jest to głębokie i bolesne doświadczenie dla osoby dotkniętej problemem.

The Challenge – wyzwanie

Stwórz swoje własne oryginalne przesłanie przeciwko przemocy seksualnej i opublikuj je na swoim koncie społecznościowym. Następnie, rzuć wyzwanie 3 znajomym, oznaczając ich tagami w swoim poście, aby zrobili to samo i wysłali własne wiadomości. Przygotowując swoją wiadomość bądź kreatywny – niech Twoja wiadomość poruszy serca ludzi na całym świecie.

Jak opublikować swoją wiadomość

  1. Stwórz wiadomość: może być w języku angielskim lub w języku ojczystym, powinna być w formie krótkiego filmiku lub gifa. Bądź innowacyjny, kreatywny i oryginalny.
  2. Opublikuj wiadomość na swoim koncie społecznościowym (na Facebooku, Instagramie i Twitterze) i otaguj stronę kampanii

– Facebook @ReactActPreventSV

– Instagram @ReactActPreventSV

– Twitter @ReactActPrevent

  1. Uwzględnij hashtagi #ReactActPrevent #StopSexualViolence # TapeItChallenge na końcu posta.
  2. Oznacz 3 znajomych i rzuć im wyzwanie, aby wysłali własne wiadomości.

Czas trwania

Challenge potrwa do końca listopada 2018 r, w całej Europie. Możesz brać udział tyle razy, ile chcesz 🙂

Cel kampanii #TapeItChallenge

  • przekazanie silnego sygnału przeciwko przemocy seksualnej, wykorzystującego kreatywność i innowacyjność
  • podjęcie silnej i ciągłej kampanii informacyjnej przeciwko przemocy seksualnej, przyciągającej zainteresowanie ludzi w całej Europie
  • zachęcenie młodzieży, trzeciego sektora z całej Europy i reszty świata, aby przyczynili się do zainicjowania silnego europejskiego ruchu prewencyjnego przeciwko przemocy seksualnej
  • Wspieranie współpracy, zaangażowania i wsparcia ze strony innych podmiotów społecznych, w tym władz publicznych i instytucji edukacyjnych.