HOPP

HOPP on board!W dniach od 7 do 14 marca 2024, w Milówce przeprowadziliśmy międzynarodowe szkolenie „HOPP on board”, w którym udział wzięło 30 uczestników z różnych krajów Europejskich w ramach mobilności z krajami trzecimi Erasmus+. Była to niesamowita okazja do sieciowania nowych organizacji spoza UE oraz poznania innych kultur.

Pośród organizacji partnerskich znalazły się: Leaders Foundation for Science Management and Development z Egiptu, Youth Opportunities Club z Armenii, Act4edu z Albanii, DAR Development Association z Rumunii, Youth in One Association z Węgier, DIGITAL ACTIVE INNOVATIVE SOCIAL YOUTH ASSOCIATION i Creative Youth Academy z Turcji, oraz SPACE z Gruzji.

Podczas szkolenia uczestnicy mieli możliwość zgłębienia teorii facylitacji oraz praktycznego prowadzenia własnych warsztatów. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi edukacyjnych przyczyniło się do efektywnej nauki, a współpraca w grupach umożliwiła wymianę doświadczeń i budowanie kompetencji interpersonalnych. Tematem przewodnim była edukacja środowiskowa i ekologiczna.

Rezultatem szkolenia są 3 kompletnie nowe moduły edukacyjne wypracowane przez samych uczestników szkolenia, uwzględniając tło kulturowe, osobiste doświadczenia i aktualne problemy środowiskowe. Już niedługo opublikujemy je dla Was!

„HOPP on board” zaowocowało pełnym przygotowaniem uczestników do skutecznego prowadzenia warsztatów i szkoleń. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia.