HOPP

Ruszamy z CHEER!Wraz z początkiem marca wystartowaliśmy z nowym projektem „CHEER” realizowanym w ramach akcji 2, partnerstwa strategiczne Programu Erasmus+. Partnerami projektu są: Bulsport z Bułgarii, Teatro Mrtaphora z Portugalii oraz Ljudska Univerza Ormož ze Słowenii. Więcej o naszych partnerach wkrótce!

Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans młodych ludzi osłabionych problemami zdrowia psychicznego, wynikających zarówno ze zmian cywilizacyjnych oraz kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Towarzyszącym celem jest poprawa dobrostanu psychicznego, fizycznego i społecznego młodych ludzi.

Projekt jest odpowiedzią na sytuację po pandemii w młodzieżowej grupie społecznej.
Innowacyjność projektu opiera się na połączeniu dwóch obszarów: zdrowia i kreatywności. Sfery te tylko pozornie są od siebie oddalone. W rzeczywistości istnieje bezpośrednie przełożenie zdrowia psychicznego i kreatywnego myślenia. Ta synergia jest punktem wyjścia do stworzenia zestawu innowacyjnych narzędzi edukacyjnych.

W ramach projektu powstaną 3 główne rezultaty o których się dowiecie z kolejnych postów na stronie 🙂

Tymczasem, wraz z partnerami oficjalnie rozpoczęliśmy współpracę podczas spotkania kick off, które zorganizowaliśmy w Katowicach. Pomimo niepogody, to było bardzo owocne spotkanie, podczas którego mieliśmy okazję się bliżej poznać, a także omówić krok po kroku wszystkie działania w projekcie. A będzie ich całkiem sporo 😉

Naszym zadaniem na pierwsze miesiące współpracy jest rozpoczęcie prac nad pierwszym rezultatem projektu, jakim są Karty Cheer, innowacyjne narzędzie do samokształcenia. Jesteśmy silnie zmotywowani do opracowania wspaniałych, kreatywnych i rozwijających zadań, których celem jest poprawa dobrostanu psychicznego.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń HOPPu. Wkrótce powstanie także strona dedykowana projektowi CHEER, na której będziemy na bieżąco publikować posty z projektu.