HOPP

Trzecie międzynarodowe spotkanie Start now!Nasze trzecie międzynarodowe spotkanie dobiegło końca. W Larnace na Cyprze, spędziliśmy razem 5 niesamowitych dni. Tym razem organizatorem spotkania był partner z Cypru – Social Policy and Action Organization. Podczas tego spotkania ruszyliśmy do przodu z edukacyjnymi modułami o zdrowiu.

Główne spotkanie odbyło się w dniach 20 – 24.10 2017 r. W tych dniach skupiliśmy się na usprawnieniu pracy nad innowacyjną metodą edukacji pozaformalnej w ramach edukacji zdrowotnej. Ponadto, zakończyliśmy pracę nad wprowadzeniem do publikacji i przedstawiliśmy drugi rozdział – „O edukacji pozaformalnej”. Rozmawialiśmy również o promocji projektu i przygotowaniu kursu szkoleniowego w Polsce, który odbędzie się w marcu 2018 roku.

Spędziliśmy uroczy, nieformalny czas w Larnace. Mieliśmy wspaniałą możliwość odczuwania i zakochiwania się w cypryjskiej kulturze i kuchni. Zebraliśmy się w greckiej tawernie, gdzie spróbowaliśmy „meze” – wybór wielu różnych potraw regionalnych, takich jak: sałatka grecka, sheftalia, souvlaki, pita i wiele innych. Wszystko w towarzystwie tradycyjnej muzyki na żywo. Mieliśmy również możliwość odwiedzenia Nikozji – siedziby organizacji SPAO i krótkiego zwiedzania tego dużego i zarazem przytulnego miasta.

Projekt „Start now! Strategic partnership for health promotion among youth” jest realizowany w ramach programu Erasmus + KA2, między 3 partnerskimi organizacjami pozarządowymi: Social Policy and Action Organization z Nikozji, Bulgarian Sport Development Association z Sofii oraz Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Profilaktyki „HOPP” z Opola (jako koordynator projektu).